چهار شنبه , می 22 2019
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / Business / آشنايي با برخي ركورد داران غواصي
  • شرکت غواصی فراساحل آریان قشم

  • شرکت غواصی فراساحل آریان قشم

  • شرکت غواصی فراساحل آریان قشم

  • شرکت غواصی فراساحل آریان قشم

  • شرکت غواصی فراساحل آریان قشم

آشنايي با برخي ركورد داران غواصي

1- تانیا استریتر
اهل تگزاس آمریکا، بانویی است که اکنون هشت رکورد جهانی غواصی را در دریای آزاد شکسته است. یکی از این رکوردها مربوط به بیشترین عمق در دریای کاراییب است که تانیا توانست تا عمق 122 متر در این دریا بدون اکسیژن پیش برود.

2- ژاک مایول
فرانسوی و صاحب رکورد بیشترین زمان بدون اکسیژن در عمق50 متری در اقیانوس اطلس است. او 9 دقیقه و شش ثانیه توانست در زیر آب اقیانوس با آن فشار عظیم باقی بماند .

3- جاکویچ
اهل کرواسی است و صاحب رکورد بیشترین عمق در زیر یخ است. در واقع او در سواحل یخ زده ی دریای نروژ توانست تا عمق 56 متری بدون اکسیژن پیش برود.

4- هربرت نیچه
این غواص اتریشی را ماهی پرنده هم خطاب می کنند چراکه او صاحب رکورد سقوط آزاد در اعماق آب است که طی آن شخص بدون کنترل، خود را در آب رها می کند. او اکنون این رکورد را در 200 متری هم تثبیت کرده است اما خودش می گوید: ((هدف من 305 متر است)) که در چنین عمقی فشار آب برابر با یکصدو پنجاه تن است. کدام بدن چنین فشاری را می تواند تحمل کند؟

5- پاتریک موسیما
یک آمریکایی که در سال 2005 رکورد بیشترین عمق به مفهوم مطلق را از خود به جای گذاشته است. و نخستین انسان در جهان است که از عمق دویست متر هم گذشت و رکورد 215 متر به جا گذاشت و با توجه به فشار آبی که برابر یکصد تن در این عمق است میتوان به دستاوردی که او در این ورزش به آن دست یافته است پی برد.

6- آمبرتو پلیزاری
آمبـرتو پلیـزاری که ایتالیایی است و یکی از مشهــورترین قهرمانان در این رشته شناخته می شود در این مورد می گوید: ((من برای اینکه بتوانم زمان بیشتری را در عمق آب باقی بمانم ضربان قلبم را به 8 تپش در دقیقه کاهش می دهم)) در حالی که ما به خوبی می دانیم که انسان ها با هشت ضربه در دقیقه نمی توانند زنده بمانند .

درباره ی ariyanoffshore

مطلب پیشنهادی

DSC05221

آشنايي با تجهيزات غواصي

1- ماسک(Mask) برای داشتن وضوح و قابلیت دید بیشتر در زیر آب باید از ماسک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فلزیاب - گنج یاب gold - فلزیاب هوکر hoker - فلزیاب ژئو تارا - فلزیاب کینگ 10 king - فلزیاب لورنز - خرید و فروش فلزیاب - فلزیاب ترکیه ای - فلزیاب پی مکس Pimax - فلزیاب و گنج یاب - فلزیاب okm - فلزیاب - فلزیاب جواهر - خرید شارژ - اسکریپت یاب - Download Wordpress Theme - اسکریپت - پرسش و پاسخ - سوال و جواب فلزیاب - کوتاه کننده لینک - مدافعان حرم -